image
  • ( )

Топ 8 Обраних Професій В Сфері It

За підрахунками DOU на основі даних Міністерства юстиції, станом на квітень 2021 року в країні було 212 тисяч фізичних осіб-підприємців, які належали до сфери IT, з них 27% – жінки. Працевлаштування у вигляді роботи ФОП є найбільш поширеним у галузі. “Один кандидат вимагав, щоб компанія орендувала йому квартиру для роботи. Мовляв, вдома працювати не може, в офісі чи коворкінгу, що доступний для наших колег, він не хоче. А деякі люди через аліменти просять компенсацію “у конверті”, – розповідає він. Найбільша IT-компанія в Україні – EPAM – торік стала першою в галузі, яка перетнула межу у 10 тисяч зайнятих співробітників. А з початку цього року набрали ще співробітників, розповідає Антон Фількевич, керівник команди цієї компанії із залучення талантів в Україні, Болгарії, Румунії та Іспанії. Якщо все сказане не змусило вас передумати та відмовитися від технічного вишу, тоді перейдемо до більш конкретних кроків та дізнаємося, як стати айтішником.

Які професії належать до IT

Досить важко знаходити senior- та lead-інженерів з солідним досвідом, а також спеціалістів, на яких раптово збільшується попит. Тоді інженери просто перестають реагувати на рекрутерів. “Взагалі немає великої кореляції між рівнем освіти та успіхом в IT. Я знаю людей, які зовсім без профільної освіти, які по Youtube, Coursera чи Prometheus самі навчалися, у них шикарний рівень, і вони швидко виросли”. Через 9 місяців Микола поїхав до Києва, спробував влаштуватися на роботу, але отримав п’ять відмов, і вирішив ще трохи повчитися. “На той момент це було програмування. Тому що є купа доступних знань, мені подобалася суть – завжди є якісь задачі, щоб оптимізувати, щось зробити зручнішим у користуванні. Обрав Backend(варіант архітектури програмного забезпечення. – Ред.) та мову PHP”.

Чому Франція Дає Так Мало Зброї Україні

Для багатьох з них шлях в IT почався з розчарування у попередній професії. Тим, хто не потрапив на наступний етап, надають можливість пройти навчальну програму вдруге. 31-річна Юлія Прохорович у програмуванні планує себе спробувати найближчим часом. “Ця професія кардинально змінила моє життя”, – каже Микола. “Такий курс в середньому коштує тисяч грн, держава компенсує приблизно 15 тисяч грн”, – пояснив він. Захоплюєтеся кодуванням та хочете бути хакером з гостросюжетних блокбастерів чи Марком Цукербергом?

Які професії належать до IT

“Завдання і сфера цікаві, дуже багато нового, це мене мотивує. Наступні 3-4 роки планую багато вчитися. А ще я не прив’язаний до одного місця, зараз живу в Києві, а можу переїхати в теплі краї”, – каже він про переваги нової роботи. Менеджер IT-проекту в більшості своїй досвідчений розробник, колишній тестувальник або технічний фахівець, в завдання якого входить реалізація ідеї клієнта, організація робочого процесу, команди, а також визначення комплексу стратегічних і тактичних дій щодо розвитку проекту. Якщо полюбляєте ритись у «залізі», платах та процесорах, або фанатієте від робототехніки, ця спеціальність точно вам сподобається. Ви зможете працювати на посадах спеціаліста з мережевих технологій, техніка-програміста, інженера-електроніка. “Я сміялася, коли Діма Борисов (власник мережі “Сім’я ресторанів Дмитра Борисова”. – Ред.) розповідав, як його офіціанти в якихось ресторанах отримували по 2-3 тисячі доларів, і казали своїм дівчатам, що вони тестувальники, а не офіціанти, бо офіціантом працювати не престижно”.

“дали Шанс Виправитися” Юнак, Який Створив Фейкову “дію”, Працюватиме На Мінцифри

Власне цим і пропонує займатися прикладна математика – пошуком нових технологій, моделюванням процесів, створенням теоретичної бази для проектування систем та ПЗ. Галузь тісно пов’язана Труднощі розробки інтерфейсів для додатків і сайтів з програмуванням, але має уклін до створення апаратного забезпечення. Якщо програмісти створюють «розум» машини, то ви маєте створити фізичну основу, яка зробить його роботу можливою.

Які професії належать до IT

За його словами, світчери – це одне з джерел розвитку індустрії. Обожнюєте математику та хочете займатися нею після школи? Вже 5 років компанія реалізує власні освітні програми (IT-School та інші) та відкрила освітні курси при НТУУ КПІ.

“я У Цьому Нічого Тоді Не Розумів”

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на цій же конференції повідомив, що держава вже наступного року хоче інвестувати сотні мільйонів гривень у компенсацію вартості навчання світчерів. Залучатимуть до цієї програми неформальні заклади освіти, а учням на конкурсній основі компенсуватимуть 50-70% вартості навчання. Коледжі та приватні заклади можуть одразу навчати за дуже вузькою спеціальністю, а можуть, як IT Step University, протягом двох курсів викладати «Комп’ютерні науки» загалом, а на третьому вже давати професію. Іншу модель навчання пропонує школа від Unit city, де студенти навчаються переважно на практиці, ще й самостійно, без куратора. Окрім того, часто кандидати під час першої співбесіди одразу кажуть, що в них вже є пропозиція від інших компаній і вони готові розмовляти, якщо запропонують зарплату більше певної суми.

  • Якщо ви плануєте закінчити виш та знайти тиху гавань, де можна отримувати зарплатню, не займаючися постійним прокачуванням навичок – забудьте про айті.
  • Тоді інженери просто перестають реагувати на рекрутерів.
  • Звісно, математичні здібності можуть виступити першим фільтром для відсіву охочих, але насправді вам не обійтися без логіки та розуміння принципів пошуку рішення.
  • Ми розглянули всі основні спеціальності, пов’язані з IT.

Простіше кажучи через 10 років вашу працю не замінить машина і ви не втратите роботу. По-друге, область застосування IT охоплює майже всі напрями людської діяльності – від банків до сільського господарства. З часом ці технології лише розширюватимуться, тож ваша робота стане універсальною, а попит на неї не впаде. Ще один відчутний плюс – можливість працювати в будь-якій точці світу, не виходячи з дому.

Jooble: Як Українці Створили Сайт З Пошуку Роботи, Яким Користуються У Понад 70 Країнах

Оскільки дані в сучасному світі надходять із надзвичайною швидкістю й у великому об’ємі, допомога машини в підрахунках буде більш ніж доречною. Можливо, ви навіть бачили приклади такої співпраці у власному житті. Наприклад, наукові сайти, що автоматично збирають, аналізують та сортують інформацію. Програмування https://wizardsdev.com/ передбачає як створення продукту, так і спостереження за готовими мережами, що вимагає знання їхньої конструкції, типових проблем і помилок. Саме ця спеціальність є однією з найбільш популярних в Україні. Web програмування, тестування, підтримка та багато інших професій належать до програмної інженерії.

Ціна Перемоги Як Живе Лиман Після Відступу Росіян

“Існує велика кількість охочих, які б хотіли змінити своє становище, перейти до сфери IT, більш високооплачуваної та стабільної роботи. Не всі на це здатні, не всі це розуміють”, – каже вона. Експертка з ринку праці Тетяна Пашкіна вважає, що наразі хвиля переходу в IT з інших професій не є глобальним трендом для України. “Мені до вподоби кейс, коли архітектор рішень (тобто вже досвідчена людина) перед тим, як прийняти пропозицію про співпрацю, спитав у рекрутера три причини, чому він пишається бути з ЕРАМ. Як на мене, дуже зріла позиція професіонала”.

Крім того, айті не є такою вже тихою роботою коло монітора. За зовнішнім спокоєм ховається необхідність часто працювати в режимі авралу, розв’язувати нетипові проблеми. Якщо ви плануєте закінчити виш та знайти тиху гавань, де можна отримувати зарплатню, не займаючися постійним прокачуванням навичок – забудьте про айті. Оскільки галузь розвивається, питання й проблеми теж еволюціонують.

Аби супутники не відхилялися від орбіти, а всі дані були впорядковані? Автоматизація процесів у IT зменшує вплив людського фактора, кумівства, поширених на ринку праці. У компанії Piano Software зазначають, що хороші гроші в IT-сфері можна заробити лише за умови, коли є відповідні знання і навички. Як IT-спеціалістів в компанію запрошують переважно тих, хто вже реалізувався в професії, і 70% складають випускники технічних вишів. Які потрапили на роботу в компанію, пройшли три етапи навчання.